Novinky
DOSbox
Chat
Spolupráce
Kontakty
All
Adventury
Akční
RPG
Sportovní
Simulace
Strategie
Závodní
Partneři webu
DJ OldGames
All
Menzoberranzan(1994)
Beneath a steel sky

Každý má rád dobré příběhy, ať už v knihách, filmech či ve hrách. A právě i hry dokážou vyprávět velmi poutavý a silný příběh. Dnes tu máme jednu z futuristických adventur, s takovým příběhem. V této je však ukryto mnohem více, než jenom vezmi, choď, použij.

Burntime (1993)
Burntime

Burntime je inovativní crossover mezi RPG a strategií a na svou dobu přinesla velmi dobré, a hlavně nové nápady. Hra vyšla v roce 1993 a postaral se o ní Max Design. Hra nenabízí opravdovou hloubku jiných RPG posapo her, jedná se ovšem o zábavnou jednohubku, kde přežití závisí na síle zbraní a množství vody.

CaC gold (1996)
Command and Conquer gold

Strategická série Command and Conquer během svého dlouhého života zažila četné vzestupy a pády. Zejména první díly (Command and Conquer, Command and Conquer Red Alert a Command and COnquer Tiberian Sun) patří mezi to nejlepší co si mohli hráči ve své době zahrát. Pěkná grafika, rychlá hratelnost, tuny jednotek, typické hlášky a filmová videa. Nepřekonatelné.

Caesar 1 (1992)
Caesar 1

Žánr budovatelských strategií byl velmi oblíbený, zejména na konci 90. let, kdy vyšla řada nezaomenutelných titulů. Mezi ty nejzdařilejší patřila série Caesar, která začala roku 1992 prvním dílem.

Crazy Cars 2 (1989)
Crazy Cars 2

Pokračování povedené závodní hry Crazy Cras z roku 1989, kde je hlavním cílem dojet do cíle ve stanovený čas. Pěkná grafika, hezké zvuky a rychlá akce v jízde zaručuje kopu zábavy. I přes své chyby se jedná o povedenou napodobeninu skvělého Out Runu z arkádových automatů.

Darkseed

Není tomu tak dávno, co jsme si s přáteli u dobrého pití dávali maraton jedné z nejlepších sci-fi sérií, kde se v hojné míře objevuje sliz, krev, pobíhající Ripleyová a krvelačná monstra.

Doom

Jedna z nejlepších FPS všech dob je tady, ke stažení. Připomeňte si jednu z klíčových her herní historie, kterou zná snad úplně každý. Příběh je sice mizerný, za to hratelnost je pořád královská.

Fallout

War. War never changes. Postapokalyptický svět, zmutovaní lidé, velké množství zbraní, izometrický pohled, tahové souboje plné skvělých animací, nesutečně propracovaný systém skillů a perků, zábavné rozhovory, velké množství questů, vynikající easter eggy a nespočet morálních rozhodnutí, které ovlivní osud malého Vaultu 13. Zakoupit je možné hru zde GOG.

X-com(1993)
FIFA International Soccer

Úplně první FIFA, začátek velké herní série, která dodnes prodává neuvěřitelné množství kopií a pro mnohé je nejlepší sportovní hrou dodnes. FIFA International Soccer je skvělá hra, hratelnost není tak složitá, ale tím, jak vypadá, jak se skvěle hraje, jakou má parádní atmosféru, i dnes stojí za to, si tuhle FIFU zahrát.

Kings Bounty (1990)
Kings Bounty

Pokud by si někdo měl vzpomenout na tahovou strategii, která na PC zaznamenala obrovský úspěch, bude to nejspíš sázka na sérii Heroes of might and magic. Jasně, ty hry jsou super, jenže měly ještě jednoho předchůdce, stavební kámen, který právě Heroes vybrušovaly. Tím kamenem je právě Kings Bounty.

Menzoberranzan(1994)
Menzoberranzan

Pod krkolomným jménem se skrývá velmi dobrý dungeon-RPG. Tentokrát se podíváme do světa Forgotten Realms (ano v tomto světě se odehrává parádní Icewind Dale a Baldurs Gate), kde mají velké problémy s podzemními elfy, takzvanými Drow.

Might and Magic IV

Pro mě osobně je nejlepším dílem série Might and Magic díl šestý, který přinesl úchvatný svět, neuvěřitelné množství herních hodin a opravdu zajímavé lokace a hratelnost. Ta je spojena s obrovským množstvím dungeonů, soubojů, skvěle balancovaným levelováním a návykovostí RPG her, která je utvářena příběhem a neustálým zlepšováním postav nejen levely, ale také nalézáním lepšího vybavení.

Mortal Kombat 1

Moje první bojovka, kterou jsem tenkrát na konci 90. let hrával na automatech v maringotkách. Od té doby uplynulo dost času. Z Mortal Kombat je dnes vlastně legenda, která neustále pokračuje a je stále v plné síle. Zde to vše začalo, díky bohu.

Premier Manager 98 (1997)
Premier Manager 98

Premier manager 98 na PC byla jedna z prvních her, kterou jsem vlastně na osobních počítačích hrál, a absolutně jsem tuhle hru žral. Nebyla nijak složitá, mechanismy byly jasné, ale měla v sobě určité kouzlo, na které prostě nemůžu zapomenout. Vemte svůj tým, a doveďtě ho až na fotbalový Olymp.

Lords of the Realms (1994)
Lords of the Realms

Lords of the Realms je pěkným mixem mezi Civilizací a Realm time strategií. Je soustředěna spíše na managment svého krílovství, staráte se o své poddané, musíte jim obstarat dostatek jídla, přístřeší a také bezpečí. V případě ohrožení je nutné postavit svůj hrad, vybudovat armádu a vést svá vojska v pěkně zpracovaných bitvách. Zábavná hra, s povedeným pokračováním.

System Shock (1994)
System Shock

Pokud nejste naprostými nováčky, kteří znají pouze Half-life 2 či Quake 4, potom nemusím System Shock příliš představovat. Jedna z nejoriginálnějších a na svou dobu graficky nejúchvatnějších her 20 století.

X-com(1995)
X-com: Terror from the Deep

Brzy po úspěšném prvním dílu (UFO: Enemny Unknown) vyšel další díl taktické strategie nesoucí název X COM: Terror from the Deep. Od prvního vpádu cizáků uplynulo dvacet let, zdánlivý mír je však narušen a organizace X:com musí znovu do práce. Tentokrát ovšem nebezpečí nepřichází z vesmíru.
© 2020 OLD GAMES FOR YOU
popy@seznam.cz