Novinky
DOSbox
Chat
Spolupráce
Kontakty
All
Adventury
Akční
RPG
Sportovní
Simulace
Strategie
Závodní
Partneři webu
DJ OldGames
High Voltage

FIFA International Soccer

Rok vydání: 1993
Žánr: Sporotvní
Vývojář: Creative Assembly
Ze série: FIFA
Platformy: 3DO, Commodore Amiga, MS-DOS, Game Boy, Game Gear, Sega Genesis, Sega CD, Master System, Super Nintendo Entertainment System

Extra

Stáhnout hru


Recenze časopisu Level


Úplně první FIFA, začátek velké herní série, která dodnes prodává neuvěřitelné množství kopií a pro mnohé je nejlepší sportovní hrou dodnes. FIFA International Soccer je skvělá hra, hratelnost není tak složitá, ale tím, jak vypadá, jak se skvěle hraje, jakou má parádní atmosféru, i dnes stojí za to, si tuhle FIFU zahrát.


Electronic Arts zná asi každý, malí, velcí i ti největší. Jedna z největších továren na hry pod Sluncem. Každý musel slyšet o Fifě či NHLku, které každým rokem čekají na fanoušky sportu u pultu. Nechci být rýpaví, ale myslím že každým rokem se mění jen číslice a sportovec na obalu. Jinak hra je v podstatě totožná s lepší grafikou.Jednou z povedených fotbalových her byla, tedy stále je, Fifa International Soccer. Je to jasné, dvě branky, jeden míč a 22 nadšenců honících se za balónem a snažíc se dát branku. Jste postaveni do čela jednoho z mnoha týmů, vaším úkolem bude dovést vaše svěřence na závěrečný turnaj mistrovství světa a dosáhnout nesmrtelnosti výhrou pohárů šampióna planety.Hra nabízí celkem 48 mezinárodních týmů, bohužel nelze hrát za týmy z jednotlivých evropských lig nebo za skutečné hráče, jelikož hra neměla žádnou licenci. Ani v Českém týmu není šance poznat jediného hráče, to ovšem v celku vůbec nevadí, přesto by bylo hezké, zahrát si za skutečné fotbalisty z té doby. Přestože jsem byl v roce vydání hry pouze malý špunt, některé hvězdy si velmi dobře pamatuji.


Na výběr je z celkem 4 herních režimů, od obyčejné exhibice až po režim podobný světovému šampionátu, kde si vyberete jeden z týmů a přes základní skupiny a následně vyřazovací zápasy ho můžete dovést až na samotný vrchol fotbalové slávy. Ještě před samotným utkáním lze nastavit dobu trvání poločasu, pravidla, formace, což má určitý vliv na to, jak se bude hrát samotná hra, i to, jak bude hrát vaše družstvo.Jak se to hraje? Abych byl upřímný jedním ze zklamání je ovládání. Pokud si chcete hru vychutnat budete muset někde vyhrabat joystick, jenom na něm si zahrajete bez větších potíží. Jinak nezbývá nic jiného než hrát na klávesnici, a musím říct, že to je o zlámání rukou. Nahrát míč potřebuje dlouhý trénink a o sprintu hráče s míčem ani nemluvím. Hru můžete ovládat pouze střelbou, což zapříčiní spoustu gólu, ale na hratelnosti to ubírá spoustu bodů. Okradete se ovšem o část hratelnosti, na ovladači se vše ovládá skvěle, je vidět, že byla hra původně vyvíjena pro na svou dobu velmi silnou konzoly 3DO.Celkově se jedná o tvrdou arkádu, nečekejte velký realismus, ovšem hra se vážně dobře hraje, má skvělou atmosféru díky super animacím a zvukovému doprovodu a velmi často se vám povedete vstřelit velmi efektivní branku. Není vůbec od věci zvýšit si zvuk a poslouchat divácké chorály, jak se linou po celém stadionu.Co dělalo z téhle hry pecku, byla grafika. V té době to byla absolutní špička a animace s patičkami či nůžkami jsou opravdu efektní. Častokrát se poplácáte na hrudi za krásný gól z 30 metr. Hra je viděna z izometrického pohledu a oproti své konkurenci, například můžeme hovořit o Sensible soccer, hra vypadala opravdu skvěle. To ostatně vždy bylo devízou FIFY, která vždy vypadala dobře.Pokud jste fanouškem fotbalu a máte trpělivost, tuhle hru určitě doporučuji. Ideální jsou bitvy s kamarádem, stačí zapojit dva ovladače, nebo lze hrát na jednom ovladači a klávesnici a pustit se do boje. Pokud jste opravdovým retro maniakem a máte rádi sportovní hry, tohle bude zábava.
Podobné hry