.
Novinky
DOSbox
Chat
Spolupráce
Kontakty
All
Adventury
Akční
RPG
Sportovní
Simulace
Strategie
Závodní
Partneři webu
DJ OldGames
Novinky
CaC gold (1996)
Command and Conquer gold

Strategická série Command and Conquer během svého dlouhého života zažila četné vzestupy a pády. Zejména první díly (Command and Conquer, Command and Conquer Red Alert a Command and COnquer Tiberian Sun) patří mezi to nejlepší co si mohli hráči ve své době zahrát. Pěkná grafika, rychlá hratelnost, tuny jednotek, typické hlášky a filmová videa. Nepřekonatelné.

Caesar 1

Žánr budovatelských strategií byl velmi oblíbený, zejména na konci 90. let, kdy vyšla řada nezaomenutelných titulů. Mezi ty nejzdařilejší patřila série Caesar, která začala roku 1992 prvním dílem.

Kings Bounty (1990)
Kings Bounty

Pokud by si někdo měl vzpomenout na tahovou strategii, která na PC zaznamenala obrovský úspěch, bude to nejspíš sázka na sérii Heroes of might and magic. Jasně, ty hry jsou super, jenže měly ještě jednoho předchůdce, stavební kámen, který právě Heroes vybrušovaly. Tím kamenem je právě Kings Bounty.

Lords of the Realms (1994)
Lords of the Realms

Lords of the Realms je pěkným mixem mezi Civilizací a Realm time strategií. Je soustředěna spíše na managment svého krílovství, staráte se o své poddané, musíte jim obstarat dostatek jídla, přístřeší a také bezpečí. V případě ohrožení je nutné postavit svůj hrad, vybudovat armádu a vést svá vojska v pěkně zpracovaných bitvách. Zábavná hra, s povedeným pokračováním.

X-com(1995)
X-com: Terror from the Deep

Brzy po úspěšném prvním dílu (UFO: Enemny Unknown) vyšel další díl taktické strategie nesoucí název X COM: Terror from the Deep. Od prvního vpádu cizáků uplynulo dvacet let, zdánlivý mír je však narušen a organizace X:com musí znovu do práce. Tentokrát ovšem nebezpečí nepřichází z vesmíru.
© 2020 OLD GAMES FOR YOU
popy@seznam.cz